Fotod

Aastal 2016 sai Lehtse Kammerkoor 35. aastaseks. Kooril oli juba traditsiooniks saanud, et oma „ümmargusi“ sünnipäevi tähistati muusikaliste etenduste lavaletoomisega. Nii olid varasematel aastatel ettekandele tulnud K. A. Hermanni lauleldus „Uku ja Vanemuine“, U. Sisaski lasteooper „Kuri kuningatütar“ (koos kooriliikmete lastega), R. Rodgersi ja O. Hammersteini muusikal „Oklahoma“ ning J. Beneši operett „Haljal aasal“.

Oma 35. aastapäeva tähistamiseks valis koor sünnipäevaetenduseks Stephen Schwartzi muusikali „Pagariproua“, mis on loodud Marcel Pagnoli ja Jean Giono filmi „La Femme du Boulanger“ järgi.

Etenduse muusikaliseks juhiks ja lavastajaks oli koori asutaja ja dirigent Tiiu Tikkerber. Etenduse juht, lavastaja, kostümeerija ja rekvisiitor oli Leelo Jürimaa. Dekoratsioonid ehitas ja kujundas Viktor Grossmann. Fonogrammid valmistas Meelis Ots, helitehnika ja valguse eest kandis hoolt Oliver Jürimaa. Soengud ja grimm valmisid Anu Saare, Katrin Somelari, Siret Keisi ja Kadri Tomanni käe all.

Muusikal „Pagariproua“ oli kahes vaatuses ning tegelasi oli kokku 26 – kõik Lehtse Kammerkoori liikmed.
Muusikali tegevus toimus Lõuna-Prantsusmaal Concord`i linnakeses 1935. aastal.

Esietendus toimus 2. aprillil 2016. aastal Lehtse Kultuurimajas.

Siin kajastuvad muusikali fotod on aga tehtud 16. aprillil toimunud etendusel Lehtse Kultuurimajas.