Tapa linna 80. aastapäev

Tapa linna 80.aastapäeva pidustused toimusid 11. – 12.augustil 2006.aastal.

Linna juubelile pühendatud pidulik vastuvõtt toimus Tapa Spordihoones. Vastuvõtul autasustati teenetemärkidega esimesi linnavolikogu esimehi Rain Seppingut ja Ilmar Müüri ning linnapäid Raivo Raidi, Garri Raagmat ja Voldemar Nellist. Tervitussõnu laususid Tapa vallavolikogu esimees Aleksander Sile, Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm, Tapa esimene linnapea Raivo Raid jt.

Tapa linna päevade raames toimus ka esmakordselt niisugune päev, kus Tapa Liikumispuudega Inimeste Ühingu liikmed võistlesid spordis. Siiski ei kujutanud see endast jooksmist ja hüppamist, vaid hoopis võistlusi – kabes, males, nooleviskamises, palli ämbrisse viskamises, paela kerimises ja Kellukese keeglis. Toimus ka viktoriin. Pärast võistlusi oli korraldatud istumine ühises kohvilauas.

Linnapäeva ürituste raames peeti Valgejõe saarel Tapa II rannamaadlusturniir, kus võistlejaid oli kokku 30. Pealtvaatajaid oli 200 ringis ning nemadki võisid ennast proovile panna nn „harrastajate“ klassis. Toimus rannavõrkpalli võistlus.

Samuti toimus linnapäevade raames kanuuralli Valgejõe saarel.

Loomulikult kuulus linnapäevade juurde laupäevane suur juubelilaat.

Linna 80.juubeli auks anti välja ka 5-vaateline postkaart Tapast.

Tapa muuseumi direktor Harri Allandi koostas Tapa kesklinnas Kaubamaja suurtele vitriinakendele ajaloonäituse „Oi aegu ammuseid“. Muuseumis kohapeal oli aga väljas näitus „Taasiseseisvunud Tapa linn sõnas ja pildis“.

Ei puudunud ka suur kontsert esinejatega linna muusikakooli taga pargis.